Nazwa: Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych "AMC"
Telefon 12 656-70-88
Adres Mników 389
Miejscowość Morawica
Kod pocztowy 32-084
Adres domeny: https://amc.net.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Mianem fotogrametrii określa się metodę skanowania przeprowadzaną w celu wygenerowania wysokiej rozdzielczości modeli 3D. Wykorzystuje ona te same zasady, co tradycyjna fotografia, ale cechuje się o wiele większą precyzją. Jest obecnie stosowana w wielu branżach, w tym w budownictwie i inżynierii, gdzie może być używana do tworzenia modeli 3D budynków lub innych obiektów fizycznych. Fotogrametria odgrywa również ważną rolę w architekturze, na przykład do dokumentowania historycznych budynków lub planowania nowych obiektów w danej przestrzeni.

Sposób przetwarzania danych w fotogrametrii lotniczej obejmuje etap "zszywania" (ang. stitching) surowych obrazów, a następnie proces georeferencji. Pierwszy krok jest realizowany za pomocą programu, który automatycznie wykrywa i łączy nakładające się na siebie fragmenty każdego obrazu w jedną, płynną całość. Następnie przeprowadzana jest georeferencja. Proces ten przekształca każdy piksel w odpowiadające mu współrzędne szerokości i długości geograficznej. Dzięki temu możliwe jest stworzenie dokładnego, cyfrowego odzwierciedlenia obiektu bez konieczności walidacji wprowadzonych danych przez osobę znającą dany teren. Fotogrametria lotnicza to jedna z wielu usług oferowanych przez przedsiębiorstwo opisane na stronie internetowej amc.net.pl. Jest ona przeprowadzana za pomocą profesjonalnego sprzętu, czyli poprzez wykorzystanie drona obsługiwanego przez doświadczonego operatora z odpowiednimi uprawnieniami do przeprowadzania lotów bez załogowych. Współpracuje on z grafikiem, który jest odpowiedzialny za stworzenie projektu. Fotogrametria jest szczególnie chętnie wykorzystywana w geodezji górniczej i przemysłowej do odwzorowywania takich obiektów jak składowiska odpadów, rurociągi oraz drogi. Wykonane modele służą do przeprowadzania różnego rodzaju obliczeń, a także planowania sposobu realizacji danej inwestycji. Poza tym fotogrametrię wykorzystuje się do inspekcji miejsc trudno dostępnych lub charakteryzujących się wyjątkowo dużymi rozmiarami.

Przedsiębiorstwo zaprasza klientów na bezpłatne konsultacje, których celem będzie przedstawienie propozycji wykonania danej usługi. Specjalizacją firmy są rozmaite prace z zakresu geodezji, górnictwa oraz budownictwa. Realizuje ona zlecenia zarówno dla prywatnych inwestorów, jak i instytucji państwowych.

Opinie o Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych "AMC"


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy