Nazwa: growtent.pl
Telefon 606 420 420
Adres Grochowska 23
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 04-186
Adres domeny: https://www.growtent.pl

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Najważniejszym czynnikiem w uprawie roślin jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. W warunkach naturalnych odpowiada za nie słońce. Natomiast w przypadku hodowli indoorowych należy postawić na sztuczne źródło światła, by zapewnić uprawianym okazom warunki niezbędne do fotosyntezy. Na rynku można znaleźć lampy do roślin w wielu wariantach. Który wybrać, by cieszyć się plonami oraz walorami wizualnymi?

Można wyróżnić kilka podstawowych kategorii oświetlenia uprawowego. Najczęściej wykorzystywane są systemy bazujące na technologii HPS, CFL oraz LED Grow.

  • HPS, czyli oświetlenie sodowe jeszcze do niedawna służyło do oświetlania ulic. Świeci pełnym spektrum światła od 280nm do 1000nm, dzięki czemu w bardzo dużym stopniu przypomina światło słoneczne. Z tego powodu doskonale sprawdza się na każdym etapie uprawy. Przy tym należy jednak pamiętać, że emituje dużo ciepła, co przekłada się na podwyższone wymogi dotyczące wentylacji.
  • CFL, czyli fluorescencyjna lampa kompaktowa to alternatywa korzystna pod względem kosztowym. Jest ceniona za niską cenę i prosty montaż. Do tego dochodzi także niski pobór energii. Aspekt, na który należy zwrócić uwagę to niższa penetracja światła przekładająca się na słabszy efekt wzrostu.
  • LED Grow, czyli najnowszy i najbardziej wydajny sposób oświetlenia. Nowoczesne technologie dają pełną kontrolę nad spektrum światła, do tego dochodzi niska awaryjność, niewielka emisja ciepła i stosunkowo niewielkie koszty związane z poborem mocy. Na wyróżnienie zasługuje także pierwszorzędna żywotność.

Wszystkie rodzaje oświetlenia można znaleźć w ofercie dostępnej na stronie growtent.pl. Dystrybutor jest partnerem najlepszych producentów, co przekłada się na gwarancję funkcjonalności w świetnej cenie. 

Opinie o growtent.pl


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy