Nazwa: Turbo-Centrum
Telefon 782 088 374
Adres Kajkowo, Świetlińska 3
Miejscowość Ostróda
Kod pocztowy 14-100
Adres domeny: http://www.turbo-centrum.com.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Turbosprężarka to element silnika, który ma na celu zwiększenie jego mocy, jednocześnie zmniejszając jego wagę i zużycie paliwa. Niestety, tak jak wszystkie części samochodowe, często ulega ona uszkodzeniu, szczególnie że stale jest narażona na działanie dużych sił i wysokiej temperatury. Naprawa turbiny nie jest łatwym zadaniem i, z pewnością, nie jeden mechanik zaproponowałby jej wymianę zamiast regeneracji. Cała jej konstrukcja to bardzo skomplikowany mechanizm, więc zidentyfikowanie usterki to dość trudna sprawa.

Turbosprężarka jest wystawiona na wiele niebezpieczeństw, więc jej wymiana to tylko kwestia czasu. Czy na pewno musi tak być? Odpowiednie dbanie o samochód jest w stanie zapobiec jakimkolwiek problemom na wiele lat. Po pierwsze kluczową kwestią jest należyte smarowanie turbiny, należy jednak zwrócić uwagę na to, jaki olej rekomenduje jej producent lub zapytać o to w warsztacie. Każdy smar ma inną klasę lepkości, więc powinno używać się jedynie tych rekomendowanych do danego modelu turbosprężarki. Po drugie po uruchomieniu silnika należy chwilę odczekać na biegu jałowym, dzięki temu olej dotrze do każdej części silnika. Dotyczy to także gaszenia rozpędzonego auta – poczekanie kilku lub kilkunastu sekund wyhamuje obroty turbiny, co również wyjdzie na jej korzyść i długowieczność. Trzecią ważną kwestią jest regularna wymiana filtra powietrza, co zapobiegnie przedostawaniu się pyłów do silnika, tym samym chroniąc zarówno jego, jak i wszystkie jego części. Należy również jak najczęściej sprawdzać poziom oleju silnikowego.

Naprawa turbosprężarki to długi i ciężki proces, ale jest on bardzo opłacalny. Koszty naprawy wynoszą co najmniej dwa razy mniej niż zakup nowej części. Firma Turbo-centrum, jako jedna z niewielu w Polsce, oferuje przeprowadzenie profesjonalnego procesu regeneracji turbin, w okazyjnej cenie. Warsztat posiada zespół wykwalifikowanych mechaników, a podczas naprawy cała turbina jest rozkładana na części, dzięki czemu nic nie zostanie przeoczone. Więcej informacji znajduje się na stronie warsztatu.

Opinie o Turbo-Centrum


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy