Nazwa: Sonte
Telefon
Adres Strażacka 81
Miejscowość Bielsko-Biała
Kod pocztowy 43-382
Adres domeny: https://sonte-poland.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Zastosowanie folii mlecznej na szybie jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala zadbać o prywatność przy zachowaniu dostępu pewnej ilości naturalnego światła. Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest jednak pokrycie szyb folią, której przezierność można dostosowywać w zależności od swoich potrzeb – zmatawiać, gdy chce się uzyskać przestrzeń niedostępną dla wzroku osób niepowołanych, i przywracać jej przezroczystość, kiedy potrzeba więcej światła. Taką technologię oferuje firma Sonte produkująca inteligentne powłoki na szklane ścianki działowe, okna czy przeszklone drzwi.

Folie składające się z cienkich warstw, pomiędzy którymi umieszczono specjalne kryształki reagujące na energię elektryczną, naklejane są na powierzchnię. W przypadku folii adhezyjnej istnieje możliwość łatwego usunięcia produktu, ponieważ nie jest on związany z podłożem za pomocą silnego kleju. Wyroby o charakterze nieadhezyjnym, przeznaczone do profesjonalnego montażu przez producentów szyb i okien, również mogą zostać zdjęte, ale wymagają zmycia pozostałości kleju.

Folie matowe na szyby nakłada się zarówno na szyby zewnętrzne, jak i na znajdujące się w pomieszczeniach ścianki działowe. Specjalna budowa umożliwia zastosowanie ich tam, gdzie panuje duża wilgotność powietrza, a więc w łazienkach czy przy basenach. Nie mniej istotne jest też to, że powłoka może być często myta i przecierana bez ryzyka uszkodzenia. Ponadto folię można zdezynfekować, co znacznie rozszerza listę miejsc, gdzie taki materiał się sprawdzi.

Tego typu powłoki w ciągu zaledwie sekundy zmieniają się z przezroczystych w matowe, dlatego są często wykorzystywane w przestrzeni biurowej. Łatwe wydzielenie przestrzeni, osłonięcie sali konferencyjnej podczas narad czy zapewnienie pracownikom i gościom komfortowych warunków to główny argument przy wyborze technologii ciekłokrystalicznej. Dodatkowym atutem jest korzystna cena.

Innym obszarem, w którym folie elektryczne doskonale zdają egzamin, są placówki medyczne i usługowe, takie jak gabinety masażu i kosmetyczne. Za pomocą pilota lub przełącznika można szybko i wygodnie zapewnić pacjentowi czy klientowi prywatność i dyskrecję. Po rozwiązanie nazywane Technologią Cyfrowego Cieniowania sięgają też chętnie właściciele hoteli. Przeszklone drzwi powiększają optycznie przestrzeń, a nowoczesne urządzenie nie tylko dodaje prestiżu, ale także pozwala ograniczyć widoczność, kiedy to konieczne.

Data dodania: 21-12-2021
Autor: Liliana Zakrzewska
Źródło:
https://sonte-poland.pl/


Opinie o Sonte


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy