Nazwa: PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.
Telefon 605043435
Adres Mników 389
Miejscowość Mników
Kod pocztowy 32-084
Adres domeny: https://www.amc.com.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


W podstawowym wyposażeniu każdego wspinacza nie może zabraknąć uprzęży. W ofercie producentów sprzętu wspinaczkowego można znaleźć wiele różnych modeli. O czym należy wiedzieć przed udaniem się na zakupy?

Na samym początku warto dowiedzieć się, z czego składa się standardowa uprząż. Główne elementy to pas biodrowy oraz pętle udowe. Dla większej wygody są one często wykładane miękkim, miłym w dotyku materiałem. Natomiast metalowe łączniki stanowią punkt wiązania liny. Należy zaznaczyć, że niekiedy zamiast metalowej klamry stosuje się ogniwo z mocnego tworzywa sztucznego. Poza tym sprzęt jest wyposażony w szpejarki pozwalające na właściwe rozmieszczenie dodatkowych akcesoriów pomagających podczas wspinaczki. Różne modele mają od kilku do nawet kilkunastu uchwytów. Warto wziąć to pod uwagę.

Dobrej jakości uprząż wspinaczkowa powinna mieć możliwość regulacji taśm udowych. Dzięki temu łatwo można dostosować rozmiar do budowy ciała oraz warstw odzieży, co pozwala na korzystanie ze sprzętu w pomieszczeniach i na zewnątrz podczas różnych pór roku. Należy zaznaczyć, że modele przeznaczone dla kobiet i mężczyzn różnią się między sobą. Egzemplarze damskie są nie tylko mniejsze, ale mają również inaczej wyprofilowany pas oraz odległość między pasem i taśmami jest inna.

Osoby, które poszukują dobrej jakości uprzęży alpinistycznych i wspinaczkowych, znajdą odpowiedni produkt na stronie internetowej amc.com.pl. Oferta zawiera artykuły marki Petzl, które są dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających amatorów sportów górskich. Pasy i łączniki są mocne i elastyczne, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo oraz wygodę podczas użytkowania. Artykuł nadaje się do różnych wariantów aktywności.

Data dodania: 24-02-2023
Autor: Liliana Zakrzewska
Źródło:
https://www.amc.com.pl/PETZL/Sport/Uprzeze_11.html


Opinie o PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy