Nazwa: Netpaka.eu
Telefon
Adres Powstańców Śląskich 54
Miejscowość Lubliniec
Kod pocztowy 42-700
Adres domeny: https://netpaka.eu/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Logistyka jest obszarem zarządzania przedsiębiorstwa, dzięki którym można budować przewagi konkurencyjne oraz prowadzić działania racjonalizujące wydatki. Szybkość dostaw zapewnia ciągłość asortymentu z oszczędnością na kosztach magazynowania.  Niższe ceny transportu pozwalają na redukcję kosztów. Część towarów wymaga użycia więcej niż jednego środka transportu, wówczas korzystnie jest powierzyć taką usługę firmie, która kompleksowo zorganizuje transport kombinowany. Oferty tego typu znajdują się na portalu netpaka.eu. 

Z założenia w tego typu usłudze logistycznej stosowana jest tylko jedna jednostka transportowa na całej trasie przewozu, a większość drogi transportowej odbywa się koleją bądź statkiem w ramach żeglugi śródlądowej lub morskiej bliskiego zasięgu - przyjmuje się, że powyżej 100 km. Na trasach dowozowych i odwozowych do głównego środka transportu wykorzystuje się transport samochodowy. Oznacza to, że na końcowych i początkowych odcinkach drogi towar wieziony jest przez samochód ciężarowy, przyczepę, kontener lub nadwozie wymienne. W tej formule łączy się rozwiązanie tańsze w przeliczeniu na jednostkę trasy, z droższym umożliwiającym precyzyjne dotarcie do punktu docelowego.

Zasadniczą kwestią transportu kombinowanego  jest obcięcie kosztów, skrócenie terminów dostaw i wzrost sprawności przewozu towarów. Istotna jest również ochrona środowiska. Przerzucenie ciężaru na transport kolejowy i drogami wodnymi skutkuje niższą emisją spalin, mniejszym zanieczyszczeniem powietrza i spowolnieniem efektu cieplarnianego.

Korzyści transportu tego  typu są rozliczne:

  • możliwość realizowania przewozów w systemie just in time i door-to-door,
  • większa punktualność przewozów i elastyczność świadczonych usług przewozowych,
  • mniejsza wrażliwość na warunki drogowe i atmosferyczne.

Do głównych wad należą:

  • zwiększone ryzyko mechanicznego uszkodzenia towaru podczas przeładowywania,
  • skomplikowana dokumentacja spedycyjna.

Efektywne funkcjonowanie całego łańcucha transportu kombinowanego jest w bardzo dużej mierze uzależnione od sprawności terminali przeładunkowych, od ich przepustowości, efektywności obsługi oraz szerokości i jakości oferowanych usług.  

Opinie o Netpaka.eu


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy