Nazwa: MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SP. Z O.O.
Telefon 22 836 69 12
Adres Nakielska 3
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-106
Adres domeny: https://mpuk.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Rodziny osób zmarłych zawsze chcą upamiętnić swoich bliskich poprzez umieszczenie na pomniku specjalnej płyty nagrobnej. Jest to tablica, na której znajdują się podstawowe informacje na temat  zmarłego lub zmarłej: 

  • imię i nazwisko, 
  • data urodzenia, 
  • data śmierci.

W wielu przypadkach na tabliczce umieszczane są dowolne teksty i grafiki, które zawsze nawiązują do osoby zmarłej. O tym, co dokładnie będzie się znajdowało na takiej tablicy, zawsze rodzina zmarłego decyduje osobiście. 

Oferta zakładów pogrzebowych obejmuje wiele tabliczek, w dowolnym rozmiarze, kształcie i kolorze. Zazwyczaj osoby, które je wybierają, mogą również samodzielnie podjąć decyzję o tym, jaka czcionka ma być zastosowana. Materiał wykonania jest solidny, wobec czego tabliczki nagrobne są trwałe i nie ma ryzyka, iż z upływem czasu ulegną zniszczeniu. Zwykle są więc one zrobione z aluminium lub z tworzyw sztucznych, dzięki czemu wykazują odporność na wpływ czynników atmosferycznych. 

Bardzo często wybierane są tablice zrobione z granitu. Ten typ kamienia jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale również prezentuje się gustownie. W płytach granitowych często umieszcza się estetyczne, kute litery. Na płyty cmentarne jako materiał wykonania dobiera się także marmur i piaskowiec. Aktualnie wybór jest na tyle duży, że nie ma trudności z tym, aby znaleźć dokładnie taki model płyty, który dopasowany jest do oczekiwań rodziny zajmującej się pochówkiem oraz przygotowaniem nagrobka. Dodatkowo można też liczyć na podpowiedzi pracowników zakładów pogrzebowych, którzy chętnie wskazują, na co warto się decydować. Na stronie mpuk.pl udostępnione są informacje na temat płyt nagrobnych oraz o tym, czym konkretne materiały wykonania różnią się pomiędzy sobą. 

Rynek funeralny ma coraz więcej do zaoferowania, także gdy chodzi o przygotowanie upamiętnienia pod postacią nagrobków i tabliczek na nich umieszczanych. Nie ma tutaj znaczenia, czy chodzi o tabliczki tymczasowe, czy zakładane na stałe. Na równi zwraca się uwagę na to, by były one wykonane solidnie i z zachowaniem dbałości o każdy detal. Metody wykonania tablic są trwałe i wskazują na to, iż z biegiem czasu elementy takie nie ulegną zniszczeniu. Równocześnie akcent położony jest na estetykę oferowanych tablic, szczególnie pod kątem zamieszczanych na nich napisów i grafik. 

Data dodania: 12-02-2023
Autor: Kinga Czerwińska
Źródło:
https://mpuk.pl/oferta/tabliczki-nagrobne


Opinie o MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SP. Z O.O.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy