Nazwa: LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa Sławomir Budzik
Telefon 669 838 836
Adres al. Aleja Stanów Zjednoczonych 72
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 04-036
Adres domeny: https://logopatent.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Chcąc zastrzec określone wartości niematerialne w firmie, takie jak logo czy nazwa, należy liczyć się z pewnymi kosztami tego typu operacji. Są to kwoty ustalone odgórnie przez ustawodawcę i opisane w odpowiednich ustawach. Opłaty za patent zazwyczaj uiszcza się nie w formie jednorazowej, dożywotnio, ale cyklicznie. Zwykle pierwsza opłata jest naliczana podczas pierwszej rejestracji znaku, a następnie jest przedstawiana klientowi każdorazowo w chwili przedłużania ochrony. 

Przedsiębiorca do kosztów obciążających budżet jego biznesu powinien doliczyć także usługę kompetentnego realizatora, który podejmie się opracowania stosownej dokumentacji składającej się na wniosek do Urzędu Patentowego. Specjalistami w tej dziedzinie są pracownicy LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa z Warszawy. Choć świadczone przez nich usługi mogą wydawać się niepotrzebne (o ile właściciel firmy jest w stanie samodzielnie przygotować wszystkie wymagane prawem druki i zadbać o ich właściwą wartość merytoryczną bądź też zlecić tego typu działanie swojemu podwładnemu), to warto potraktować je jako dodatkowe wsparcie, pozwalające zweryfikować poprawność wniosku. Jest to szczególnie istotne, gdy otrzymanie patentu jest dla przedsiębiorcy priorytetem z uwagi na wynikające z niego bonusy, bądź po prostu chce on oszczędzić swój czas.

Wielu właścicieli firm zadaje sobie pytanie, ile dokładnie kosztuje zastrzeżenie logo i nazwy i czy są to obciążenia, na które mogą sobie pozwolić. Informacje na temat ceny całościowej za uzyskanie patentu można znaleźć w internecie, choćby na stronie wspomnianej wcześniej kancelarii. Udostępniono tam także listę korzyści, które wynikają pośrednio lub bezpośrednio z posiadania patentu. 

Data dodania: 05-11-2021
Autor: Agata Pietrzak
Źródło:
https://logopatent.pl/znaki-towarowe-logo-marka/


Opinie o LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa Sławomir Budzik


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy