Nazwa: Karlik Elektrotechnik Sp. z.o.o.
Telefon 614373400
Adres Wrzesińska 29
Miejscowość Nekla
Kod pocztowy 62-330
Adres domeny: https://www.karlik.pl/pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Wybór gniazd i wyłączników to jeden z najważniejszych kroków podczas instalacji oświetlenia. Montaż tego osprzętu elektroinstalacyjnego odbywa się w końcowej fazie stawiania przyłącza elektrycznego. Ważne jest to, aby podczas zakupów zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo zastosowania danego modelu. Gniazda pojedyncze można zakupić w ofercie sklepu internetowego Karlik.

Absolutnym minimum w zakresie wymogów bezpieczeństwa dla gniazd instalowanych w domu jest obecność styku ochronnego, najczęściej w formie dwóch styków znajdujących się po bokach lub pojedynczego bolca. Poza tym warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają dzieci. Wówczas stosuje się gniazdka wyposażone w osłony torów prądowych. Gniazda powinny być również odpowiednio zabezpieczone w przypadku instalacji znajdującej się w kuchni lub łazience, aby ochronić je przed kontaktem z wodą. Wspomniany wcześniej sprzedawca zapewnia szeroki wybór różnego rodzaju gniazd, w tym również modeli wyposażonych w klapki. Asortyment jest zróżnicowany pod względem kolorystyki. Liczba gniazd w domu zależy od indywidualnego zapotrzebowania domowników. Jeśli chodzi o miejsce ich montowania, wiele zależy od tego, jakie urządzenia będą zasilane przy użyciu danego źródła. Przykładowo gniazda w kuchni są zazwyczaj umieszczane nad blatem. Z kolei modele przeznaczone do zasilania odkurzaczy centralnych powinno się umieszczać kilkanaście centymetrów nad podłogą.

Niezbędnym uzupełnieniem do gniazd elektrycznych jest osprzęt modułowy, a więc włączniki i gniazda, które pozwalają regulować działanie oświetlenia. Warto wybierać jednolite gniazda i łączniki, aby były one dopasowane do siebie pod względem estetyki. Tego typu wyposażenie jest również dostępne w ofercie sprzedawcy. Wśród propozycji znajdują się też łączniki jednobiegunowe oraz świecznikowe. Sklep oferuje specjalne linie produktów, takie jak na przykład Junior i Senior, przeznaczone dla młodszych oraz starszych użytkowników. Warto zainteresować się serią podtynkową, która charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem, dostosowanym do dzisiejszych trendów w aranżacji wnętrz. Sprzedawca stale wprowadza do swojego asortymentu nowe propozycje, dlatego poleca się pozostać na bieżąco z jego ofertą.

Opinie o Karlik Elektrotechnik Sp. z.o.o.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy