Nazwa: Kancelaria Notarialna Zielińska Elżbieta, Zielińska-Richter Agnieszka.
Telefon 608693369
Adres Karola Libelta 1
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-706
Adres domeny: http://uslugi.notariuszwpoznaniu.com

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Niewielu ludzi wciąż zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest w kraju sprawny wymiar sprawiedliwości i wszystkie organy z nim związane. To również cała sieć specjalistów, którzy zajmują się szeroko rozumianym prawem. To właśnie ich zadaniem jest zajmowanie się kontaktem pomiędzy obywatelem a wszelkimi instytucjami, w których człowiek może coś załatwiać. Warto pamiętać, że mowa tu nie tylko o sądzie i udziale adwokata czy radcy prawnego podczas rozprawy, ale też tych specjalistów, którzy na co dzień w sądzie nie reprezentują swoich klientów. 

Przede wszystkim mowa tu o notariuszu, który wykonuje cały ogrom obowiązków do niego należących. Zwykle wybiera się do niego wtedy, gdy trzeba uzyskać potwierdzenie własności działki, domu czy potrzebny jest wyciąg z ksiąg wieczystych, którymi to właśnie notariusz się znajduje. Nie tylko jednak to należy do jego obowiązków. Zajmuje się on również poświadczaniem zgodności z oryginałem różnych dokumentów, które trzeba dostarczać do wszelkich instytucji państwowych. Jednak czy to wszystko, czym zajmuje się notariusz?

Do mniej popularnych usług świadczonych przez notariusza należy wypisywanie weksli czy innych zaświadczeń związanych z pieniędzmi, takich jak czeki. Do jego zadań zaliczyć można również przygotowywanie protokołów, które potrzebne są w wielu instytucjach, w których oficjalne spotkania muszą być protokołowane przez specjalistę. Do czynności notarialnych należy też sporządzanie testamentów w taki sposób, by były one później respektowane w trakcie rozpraw sądowych związanych z podziałem majątku. 

O wielu innych usługach świadczonych przez notariusza w Poznaniu można dowiedzieć się ze strony uslugi.notariuszwpoznaniu.com. Właśnie tam przygotowany został szczegółowy opis przykładowych usług, które spotkać można u tego specjalisty. To szczególnie przydatne informacje, jeśli nie wie się, czy z konkretną sprawą można udać się do notariusza, czy też kwalifikuje się ona do innego specjalisty z zakresu prawa, który mógłby się nią zająć. 

Data dodania: 14-02-2019
Autor: Michalina Stępień
Źródło:
http://uslugi.notariuszwpoznaniu.com/


Opinie o Kancelaria Notarialna Zielińska Elżbieta, Zielińska-Richter Agnieszka.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy