Nazwa: Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska
Telefon 89 678 14 25
Adres 1 Maja 5A
Miejscowość Olsztyn
Kod pocztowy 10-117
Adres domeny: https://www.notariusz-olsztyn.com.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Regulacja spraw majątkowych to procedura, którą należy podjąć jak najszybciej, szczególnie w sytuacji, gdy właściciel nieruchomości lub innego majątku trwałego zaczyna podupadać na zdrowiu. Warto wtedy odbyć z potencjalnymi spadkobiercami rozmowę dotyczącą podziału zgromadzonych dóbr, a następnie dokonać przeniesienia ustaleń na grunt prawny poprzez wizytę u notariusza.

Istnieje szereg sposobów, aby przenieść prawa własności na drugą osobę. Może być to zapis w testamencie, klauzula darowizny z gwarancją dożywotniego mieszkania osoby będącej dotychczasowym właścicielem (jeśli chodzi o nieruchomość) lub scedowanie praw na innych zasadach. Szczegółowych informacji dotyczących powyższych regulacji należy szukać w odpowiednich aktach prawnych. Pomocą służą także pracownicy biura notariusza, którzy mogą wyjaśnić bardziej zawiłe kwestie.

Uzyskanie wpisu notarialnego wiąże się także z koniecznością pokrycia kosztów takiego świadczenia. Są one zróżnicowane i na ich wysokość zazwyczaj wpływa sporo czynników, dlatego próżno szukać jednolitego cennika w treści ustaw (obecnie w polskim systemie prawnym można znaleźć co najmniej kilka aktów, które regulują kwestie związane z przekazaniem majątku i związane z tym zobowiązania administracyjno - finansowe) lub w internecie. Przykładowo koszt darowizny u notariusza pokrywa obdarowany, a kwota ta jest każdorazowo naliczana indywidualnie, w zależności od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca. W cenę za usługę przekazania darowizny poprzez akt notarialny wliczane są także inne koszty. Informacje o tym, co obciąża obdarowanego w sytuacji przyjęcia majątku od członka rodziny, są dostępne na stronie internetowej notariusz-olsztyn.com.pl.

Opinie o Kancelaria Notarialna Notariusz Małgorzata Wosik-Paziewska


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy