Nazwa: Kancelaria Adwokacka Marcin Rostocki
Telefon 512 121 253
Adres Piłsudskiego 18
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-033
Adres domeny: https://kancelariarostocki.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Wymogi prawne, które musi spełniać każda spółdzielnia mieszkaniowa, są bardzo rygorystyczne, a co więcej, tyczą się naprawdę szerokiego zakresu prawa. Pracownicy zatrudnieni w tego rodzaju biurach administracji osiedli, wspólnot mieszkaniowych czy kompleksów apartamentowców powinni posiadać wiedzę obejmującą kwestie prawa budowlanego, mieszkaniowego, socjalnego, cywilnego, administracyjnego, a nawet karnego. Muszą także orientować się w wymaganiach ustawodawcy odnoszących się do różnego rodzaju podatków i opłat użytkowych.

Jak widać, sam zakres prawny niezbędny podczas administrowania budynkami należącymi do spółdzielni jest bardzo rozbudowany. Aby mieć pewność, że prowadzona działalność jest zgodna z wymogami prawa, warto postarać się o kompetentną i dostępną od ręki pomoc. We Wrocławiu świadczy takową kancelaria adwokacka, która przedstawia się na stronie internetowej kancelariarostocki.pl.

Choć usługi prawne są dodatkowo płatne, to nadal jest to wsparcie, które dobrze mieć po ręką w wielu sytuacjach. Kompetentni prawnicy są w stanie świadczyć profesjonalną i wartościową dla klienta pomoc, doradzając w wielu dziedzinach, od drobnych spraw dotyczących codziennego funkcjonowania spółdzielni, po naprawdę problematyczne kwestie, na przykład eksmisję lokatorów czy sprawy podatkowe. Jurysta zadba również o aktualizację podstawy prawnej na wszelkiego rodzaju dokumentach oraz dostosuje ich treść do nowych wymogów. Taką usługę warto zlecać cyklicznie, by mieć pewność, że dokumentacja spółdzielni prowadzona jest w odpowiedni, zgodny z aktualnym stanem prawnym sposób. Taki audyt poleca się przeprowadzić szczególnie przed zapowiedzianą kontrolą. 

Pomoc prawnika przydaje się również w sytuacji, gdy spółdzielnia zostaje pociągnięta do odpowiedzialności karnej lub cywilnej, a cała procedura odbywa się na drodze sądowej. Zgłaszając się wtedy o wsparcie do kancelarii, można zlecić, aby to właśnie jej pracownicy reprezentowali klienta w podczas rozprawy, dzięki czemu ma się pewność, że jego interesy będą odpowiednio chronione. 

Data dodania: 14-04-2021
Autor: Dominik Wróblewski
Źródło:
https://kancelariarostocki.pl/


Opinie o Kancelaria Adwokacka Marcin Rostocki


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy