Nazwa: Kancelaria adwokacka adwokat Marcin Kochanowski
Telefon 733 272 252
Adres Świerkowa 30
Miejscowość Gdynia
Kod pocztowy 81-526
Adres domeny: https://kancelariakochanowski.pl/

Oceń firmę (4 z 1 głosów)Opis:


Kancelarie adwokackie specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Jednym z nich jest prawo karne, związane z kradzieżami, wymuszeniami, rozbojami, handlem narkotykami, rozpijaniem nieletnich, kazirodztwem czy innymi czynami, uznawanymi za zabronione. Na pierwszy etap sprawy karnej składa się postępowanie przygotowawcze, w którym bierze udział prokuratura bądź policja. To właśnie wtedy dochodzi do przesłuchiwania podejrzanych i świadków zdarzeń, zabezpieczania materiałów dowodowych oraz tworzenia aktów.

Drugim etapem jest postępowanie sądowe, podczas którego sędziowie zapoznają się ze wspomnianymi materiałami i dają możliwość wypowiedzenia się oskarżonym oraz pozostałym stronom uczestniczącym w sprawie. Rozprawa kończy się wydaniem wyroku, od którego można się odwołać. Zadanie to bywa zlecane przedstawicielowi Kancelarii Adwokackiej Marcina Kochanowskiego. Jest to specjalista kierujący ofertę do mieszkańców Gdyni. Prawo karne, w jakim się orientuje, wiąże się między innymi ze znęcaniem się nad innymi, włamaniami, spowodowaniem  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czy korupcją.

Oskarżeni mają prawo do obrony materialnej i formalnej. Pierwsze zagadnienie koncentruje się na czynnościach procesowych, ukierunkowanych na ochronę podejrzanych, co oznacza, że adwokaci-karniści mają możliwość przedstawiania zebranych materiałów dowodowych oraz zadawania pytań świadkom. Natomiast obrona formalna polega na uczestnictwie w postępowaniach sądowych lub przeprowadzaniu spotkań konsultacyjnych, których celem jest zabezpieczanie interesów klienta i ustalanie strategii działania.

Prawnicy wyręczają zainteresowanych w podejmowaniu czynności procesowych i uczestniczą w rozprawach. Bronią oskarżonych przed sądami różnych instancji, przesyłają w ich imieniu niezbędne dokumenty i stają się niejako łącznikiem między sędziami a klientami. Sugerują rozwiązanie poszczególnych problemów, a jeżeli zachodzi taka konieczność, wnoszą zastrzeżenia do opinii wystawianych przez biegłych lub dążą do przedterminowego zwolnienia z więzienia.

Data dodania: 23-11-2022
Autor: Anastazja Szulc
Źródło:
https://kancelariakochanowski.pl/prawo-karne


Opinie o Kancelaria adwokacka adwokat Marcin Kochanowski


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy