Nazwa: JAVAPPA
Telefon
Adres Kozielska 130C
Miejscowość Gliwice
Kod pocztowy 44-121
Adres domeny: https://javappa.com/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


GIT jest systemem kontroli wersji, którego można używać do śledzenia zmian wprowadzanych do kodu. Jest on powszechnie używany przez programistów i kierowników projektów, ponieważ umożliwia im bardziej efektywną współpracę nad projektami. System kontroli został stworzony przez Linusa Torvaldsa w 2005 roku. Chciał on ulepszyć istniejący scentralizowany model systemów kontroli rewizji, takich jak Subversion i CVS.

Żeby korzystać z GIT-a, należy zacząć od sklonowania danego projektu. Kolejnym krokiem jest stworzenie repozytorium lokalnego. Jest ono kopią zdalnego repozytorium. Stosuje się go do wprowadzania i przechowywania zmian w kodzie, które następnie można udostępnić innym programistom. Istnieje również możliwość użycia tej funkcji offline, a więc bez konieczności łączenia się z Internetem. Zdalne repozytorium jest z kolei używane do współdzielenia kodu. Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji, jakie posiada GIT, jest przeglądanie dotychczasowej historii. Dzięki skorzystaniu z tej opcji można zobaczyć, jak i kiedy zmieniały się poszczególne pliki. W tym celu wystarczy użyć się specjalnej komendy, która dodatkowo wyświetli autora dokonanych zmian oraz ewentualną dodaną wiadomość. Zmiany są przedstawiane, zaczynając od tych które zostały wprowadzone najwcześniej. Każda z nich posiada swój unikalny identyfikator, dzięki któremu można z łatwością odwołać się do danej części kodu. Korzystanie z GIT-a jest polecane wszystkim programistom, niezależnie od ich kompetencji oraz doświadczenia. System kontroli wersji jest równie chętnie stosowany przez kierowników oraz menadżerów projektu, dlatego im również często przydaje się szkolenie z GIT-a.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa GIT, warto skorzystać ze specjalnego kursu stworzonego przez ekspertów w dziedzinie programowania. Jest on dostępny na stronie internetowej javappa.com. Powstał on w wyniku współpracy informatyków z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie programowania, między innymi przy wykorzystaniu takich języków programowania jak Java, Angular oraz Spring. Z ich oferty skorzystały dotychczas tysiące osób. Wszystkie kursy są dostępne online, o dowolnej godzinie i bez wychodzenia z domu. Poza tym ich cena jest niezwykle przystępna. Więcej szczegółów zostało podanych pod wskazanym adresem.

Data dodania: 30-10-2022
Autor: Jagoda Król
Źródło:
https://javappa.com/szybki-dostep/git-pierwsze-kroki


Opinie o JAVAPPA


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy