Nazwa: GROWWEED.PL
Telefon 574 129 806
Adres Słoneczna 4
Miejscowość Bielany Wrocławskie
Kod pocztowy 55-040
Adres domeny: https://www.growweed.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Wszystkie rośliny – niezależnie od tego, czy są hodowane na zewnątrz, w ogrodzie, szklarni czy też w pomieszczeniach typu growbox – potrzebują dobrego i regularnego odżywiania. Duża część składników odżywczych jest pobierana z podłoża, dlatego musi ono obfitować w niezbędne mikroelementy pozwalające na wzrost i kwitnienie.

Zarówno osoby uprawiające rośliny w sposób hobbystyczny, jak i zawodowcy mogą korzystać z profesjonalnych nawozów. Jedną z takich uznanych w branży ogrodniczej marek jest Plagron. Jest to holenderska firma zajmująca się produkcją nawozów o różnych zakresach działania. W sklepie growweed.pl dostępnych jest wiele rodzajów preparatów wspomagających rozwój roślin. Są to między innymi:

  • Alga Bloom,
  • Alga Grow,
  • Bat Guano,
  • Terra Bloom,
  • Terra Grow,
  • Cocos,
  • Hydro.

Większość tych nawozów przeznaczona jest do tradycyjnej uprawy w ziemi. Dla podłoża z włókna kokosowego odpowiedniejsze jest zastosowanie preparatu Cocos, zaś do podłoży hydroponicznych warto użyć nawozu Hydro. Dzięki temu zawarte w odżywce substancje będą prawidłowo pobrane przez system korzeniowy.

Każdy nawóz Plagron dostarcza różnorodnych składników biomineralnych. Z tego względu produkty te sprawdzają się przy uzupełnianiu niedoborów pierwiastków, witamin i różnych enzymów, wzmacnianiu chorujących roślin i zwiększaniu plonów. Nawóz z linii Alga bazuje na algach morskich, dlatego stymuluje również produkcję chlorofilu. Podaje się go do gleby, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśni i ograniczyć zasolenie. Jako dodatek do niego zastosowano hormon wzrostu mający wpływ na wysokość plonów. Plagron Alga może też być wykorzystywany jako odżywka do liści.

Podczas hodowli roślin warto korzystać z boosterów, stymulatorów oraz regulatorów pH. Do boosterów zaliczają się takie środki jak Sugar Royal i Green Sensation. Aplikuje się je w ostatnich tygodniach fazy kwitnienia, a ich rolą jest dostarczenie maksymalnej dawki witamin i aminokwasów. Dzięki boosterom w roślinie zwiększa się ilość cukrów i żywicy, poprawia się jej smak i zmniejsza stres.

Stymulatory i dodatki mineralne pomagają zaradzić konkretnym problemom. Fish Force na bazie ryb zwiększa odporność roślin, Mega Worm – ulepszacz podłoża – utrzymuje równowagę w glebie, z kolei Power Roots wspiera rozwój korzeni i przyspiesza regenerację po przeszczepieniu, zwiększa też witalność rośliny i poprawia jej zdolności do wchłaniania substancji odżywczych.

Data dodania: 26-05-2022
Autor: Błażej Mazurek
Źródło:
https://www.growweed.pl/pl/c/Plagron/49


Opinie o GROWWEED.PL


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy