Nazwa: Ekologia.pl
Telefon 224989898
Adres Kaliszówka 4
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-909
Adres domeny: https://www.ekologia.pl

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Kalafior to bardzo uniwersalne warzywo, które może być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Jednym z najczęściej wybieranych jest zupa, będąca jednym z ulubionych przepisów wielu Polaków.

Dlaczego warto jeść zupy?

Zupy to doskonały sposób na dostarczenie dużej ilości warzyw, nawodnienie, a także rozgrzanie organizmu od środka. Do zup często dodaje się zdrowe przyprawy, takie jak czosnek, imbir lub kurkumę. Warto pamiętać również o rozmaitych ziołach, szczególnie tych świeżych. Jeśli zdecydujemy się na mięsny dodatek, zupa kalafiorowa może stać się bardzo pożywnym posiłkiem, który nasyci na długo. Przygotowanie tego dania jest polecane szczególnie w okresie wiosennym, chociaż z powodzeniem można jeść ją przez cały rok.

Jakie są właściwości odżywcze kalafiora?

Wielu dietetyków uważa kalafior za jedno z najzdrowszych warzyw. Jest on źródłem witamin A, B, K oraz C. Ponadto zawiera duże ilości kwasu foliowego, niacyny, a także soli mineralnych takich jak żelazo, magnez, potas oraz fosfor. Te wszystkie składniki mają niezwykle korzystny wpływ na organizm. Warto dodać do tego, że w zupie znajduje się również wiele innych warzyw dostarczających cennych składników odżywczych. Na uwagę zasługuje w szczególności pietruszka oraz koperek.

Jak przygotować zupę kalafiorową?

Żeby cieszyć się smakiem idealnej zupy kalafiorowej należy pokroić 2 marchewki i 2 pietruszki, do tego 4 średnie ziemniaki. Całość wraz z selerem trzeba umieścić w garnku, dodać udko z kurczaka, a następnie 1,5L wody i zacząć gotować wywar, dodając po kwadransie kalafior. Gdy seler stanie się miękki, powinno się go wyrzucić. Na samym końcu warto dodać odrobinę masła z mąką i przyprawy. Dokładny przepis znajduje się na ekologia.pl.

Opinie o Ekologia.pl


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy