Nazwa: Culiinaria Italiana
Telefon 794-050-060
Adres Hoża 62
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00-681
Adres domeny: https://culiinaria.pl/pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Mieszkańcy stolicy pragnący spędzić przyjemnie popołudnie czy wieczór mają do wyboru mnóstwo lokali. Wiele z nich prowadzonych jest przez cudzoziemców oferujących narodowe potrawy ze swojego kraju. Niektóre cechują się niezwykle pikantną kuchnią, więc rodziny z dziećmi raczej ich nie wybierają. Chętnie odwiedzanym i przyjazny dzieciom miejscem jest włoska, klimatyczna restauracja Culiinaria, w której i dorosły i dziecko znajdą swoje smaki.

Do przygotowania potraw wykorzystuje się tam wyłącznie świeże, naturalne składniki, z których większość sprowadzana jest prosto z Italii. W Polsce trudno o niektóre rodzaje makaronów, a już na pewno żadna dostępna w sklepach oliwa nie może się równać z tą, która, świeżo tłoczona, przybyła z Półwyspu Apenińskiego. Sekretem potraw podawanych w tym lokalu jest przyrządzanie ich dokładnie tak, jak robi się to we Włoszech, bez zamienników i modyfikacji. Dlatego bywalcy tego miejsca na pytanie o the best Italian restaurant in Warsaw, zawsze zaprowadzą pytającego na ulicę Hożą 62.

Miejsce to przyciąga nie tylko zapachami i smakami, ale też fantastyczną atmosferą, której kreatorem jest witający gości, pilnujący pracowników i jakości potraw szef kuchni. To Alfredo, doskonały kucharz z Wenecji, który co prawda pilnuje tradycyjnych smaków dań z wielu regionów Italii, ale też jest autorem wielu nowych dań. Menu nie jest stałe i opiera się na dostępnych składnikach. Zawsze jednak można w nim znaleźć dania wege oraz dla amatorów mięsa, ryb czy owoców morza. Restauracja poleca również:

  • antipasti, czyli przekąski, np. oliwki w ziołach, świeże grzanki czy zapiekankę z bakłażana, pomidorów i sera,
  • sałatki z pyszną oliwą z oliwek i np. owocami morza,
  • desery z obowiązkowymi tiramisu i panna cottą,
  • wina z wielu regionów Italii.

Domowa, przyjazna atmosfera i wszechobecne zapachy oliwy i ziół sprzyjają apetytowi. Dlatego oprócz rodzin chętnie korzystają z usług tej restauracji osoby związane z biznesem oraz zakochani, którzy mogą tam spędzić uroczy, romantyczny wieczór przy wybornych daniach i winie.

Data dodania: 12-12-2022
Autor: Kinga Czerwińska
Źródło:
https://culiinaria.pl/en/


Opinie o Culiinaria Italiana


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy