Nazwa: Biuro Handlowe TOPAZ Dorota Zygmunt
Telefon 614 421 137
Adres Grodziska 2a
Miejscowość Wielichowo
Kod pocztowy 64-050
Adres domeny: http://www.wegiel.bhtopaz.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Węgiel kamienny cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a to ze względu na korzystne ceny oraz praktyczne właściwości. Niekiedy bywa określany mianem czarnego złota i jest wydobywany z kopalni odkrywkowych oraz podziemnych. To roślinna skała pochodzenia organicznego o dość dużej kruchości i czarnej barwie. Odznacza się zmiennością parametrów chemicznych i technicznych, dzięki czemu sprawdza się w rozmaitych branżach. Węgiel ma więc uniwersalne przeznaczenie, a jego właściwości są uzależnione od warunków kształtowania się materiału.

Warto też podkreślić, że zawartość pierwiastka węgla wpływa na jego kaloryczność. Im jest ona większa, tym bardziej przydatny jest ten surowiec w gospodarstwach domowych lub innych miejscach. Zastosowanie węgla w ciepłownictwie zdobywa uznanie wśród coraz większej grupy osób. Jest on wykorzystywany między innymi w energetyce oraz przemyśle. W wyniku spalania uzyskuje się duże ilości ciepła, a wszystko to za niewielką cenę. Co więcej, Polska jest bogata w tego typu złoża, dlatego osoby nabywające węgiel wspierają tutejszą gospodarkę. Materiał ten to strategiczny surowiec, pokrywający aż 50% zapotrzebowania energetycznego w tym kraju. Jego właściwości umożliwiają uzyskiwanie gazu opałowego, koksu oraz paliwa silnikowego różnych typów. Poszczególne typy węgla różnią się od siebie m.in. spiekalnością, czyli zdolnością zbrylania się w trakcie spalania. Im jest ona niższa, tym paliwo to jest lepsze.

Jednak opisywanie węgla wyłącznie przez pryzmat ogrzewania pomieszczeń byłoby objawem ignorancji wobec pozostałych jego zastosowań. Skała ta używana jest też w branży kosmetycznej oraz farmaceutycznej, ponieważ pomaga w przypadku dolegliwości żołądkowych oraz związanych z alergiami. Węgiel z polskich kopalń sprzedawany jest przez pracowników firmy Topaz, która sprowadza wyłącznie wysokojakościowe paliwa od sprawdzonych dostawców. Przydają się one między innymi w przemyśle metalurgicznym, branży jubilerskiej oraz przedsiębiorstwach specjalizujących się w sprzedaży materiałów wybuchowych.

Data dodania: 02-11-2020
Autor: Dominik Wróblewski
Źródło:
http://www.wegiel.bhtopaz.pl/oferta/polski-wegiel/


Opinie o Biuro Handlowe TOPAZ Dorota Zygmunt


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy