Nazwa: Ayming Polska Sp. z o.o.
Telefon +48 22 330 60 00
Adres Al. Jerozolimskie 63
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00--69
Adres domeny: https://www.ayming.pl/

Oceń firmę (5 z 1 głosów)Opis:


Podatnik VAT może odliczyć podatek VAT, jeśli nabywa towary i usługi, które służą mu do wykonywania czynności opodatkowanych. Wynika to z artykułu 68 ustawy o VAT. Pierwszym krokiem, by odliczyć VAT jest rejestracja w urzędzie skarbowym jako płatnik podatku od towarów i usług. Rejestracji dokonuje się na formularzu VAT-R.

Odliczenie VAT jest tylko możliwe wtedy, kiedy nabywca (płatnik podatku) kupuje towary i usługi, które może przypisać danemu określonemu rodzajowi sprzedaży. Podział konkretnych zakupów do poszczególnych czynności wykonywanych przez podatnika jest ważne zarówno jeśli chodzi o czynności opodatkowane, jak i te, które są zwolnione z podatku.

Nie zawsze jednak jest możliwe pełne odliczenie VAT. Zdarza się, że przedsiębiorcy mogą jedynie dokonać części odliczenia. Wówczas nazywa się to częściowym odliczeniem VAT. Prowadzenie sprzedaży mieszanej sprawia, że kwota podatku zostanie tylko odliczona tam, gdzie będzie to możliwe. Tak stanowią o tym przepisy - artykuł 90 ustawy o VAT.

Prawda jednak jest taka, że niejednokrotnie sam przedsiębiorca nie wie jak odliczyć VAT albo czy odliczenie VAT jest w ogóle możliwe. Zdarza się, że firma nie tylko sprzedaje towary opodatkowane, ale także towary używane. Tutaj zastosowanie ma proporcjonalne odliczenie VAT.

Nigdy jednak proporcjonalne odliczenie VAT nie następuje na podstawie jednorazowej transakcji. Jest to stosowane, kiedy nie można jednoznacznie, co jest zwolnione z opodatkowania a co nie. Proporcje ustala się na podstawie obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok podatkowy. W przypadku wyliczania proporcji uwzględnia się kwoty netto. Co ważne, do obrotu wliczają się także np. otrzymane subwencje, dotacje.

Jeśli masz problem z tym, aby poprawnie wydzielić towary opodatkowane i towary zwolnione, zajrzyj na ayming.pl, gdzie znajdziesz informację o jednej z firm udzielającej w zakresie wsparcia przy odliczaniu VAT. Firma Ayming pomoże Ci prawidłowo rozliczyć VAT i uchronić przed ponoszeniem dodatkowych kosztów przez Ciebie.

Opinie o Ayming Polska Sp. z o.o.


Zdecydowanie pomagają z prawidłowym wypełnieniem rozliczeń VAT. I do tego bardzo miła i sympatyczna obsługa klienta.
By:Agata Malecka
Data:2018-07-12 11:29:14
Ocena: 5

Firmy w okolicy