Nazwa: Adwokat Arkadiusz Krzemiński
Telefon 668005179
Adres Dolne Młyny 3
Miejscowość Bolesławiec
Kod pocztowy 59-700
Adres domeny: https://adwokatboleslawiec.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Procedura uzyskania rozwodu jest regulowana przez Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Cały proces zaczyna się od złożenia pozwu rozwodowego przez jednego z małżonków do sądu rodzinnego. Wniosek o rozwód można sporządzić i złożyć samodzielnie lub za pośrednictwem adwokata. Ekspert z dziedziny prawa może również reprezentować klienta w sądzie.

Pismo rozwodowe powinno zawierać informacje dotyczące małżonków, okoliczności uzasadniających rozwód, a także żądania dotyczące podziału majątku, alimentów oraz opieki nad dziećmi. Następnie sąd wyznacza termin pierwszego posiedzenia, podczas którego obie strony oraz ich adwokaci przedstawiają swoje argumenty i dowody. Sąd może również próbować mediacji, jeśli istnieje możliwość zawarcia porozumienia między małżonkami. Jeżeli jednak uzna, że małżeństwo jest bezpowrotne rozdzielone, wydaje orzeczenie rozwodowe. Orzeczenie to staje się prawomocne po upływie określonego terminu. Wówczas małżonkowie muszą dokonać formalności związanych z podziałem majątku, ustaleniem alimentów i ewentualnym ustaleniem opieki nad dziećmi. Jeżeli strony nie są w stanie osiągnąć porozumienia, rozstrzygnięcia dokonuje sędzia.

Sprawa rozwodowa – o czym pamiętać?

Warto zauważyć, że procedura rozwodowa może różnić się w zależności od indywidualnych okoliczności i sytuacji prawnej oby stron. Ważne jest skonsultowanie się z adwokatem specjalizującym się w prawie rodzinnym, który będzie mógł zapewnić bardziej szczegółowe informacje dotyczące przebiegu procedury rozwodowej. Doradztwem w tego typu sprawach zajmuje się adwokat rozwodowy w Bolesławcu, którego oferta została dokładnie opisana pod adresem internetowym adwokatboleslawiec.pl. Zapewnia on swoim klientom pomoc w sporządzeniu pisma, zebraniu odpowiednich dokumentów, a także złożeniu ich do sądu. Zajmuje się reprezentowaniem klientów oraz składaniem apelacji w ich imieniu. Adwokat prowadzi również sprawy z zakresu prawa cywilnego, a także procesy w sprawie uzyskiwania odszkodowań, gdzie wycena usługi zależy bezpośrednio o wysokości uzyskanego zadośćuczynienia.

Opinie o Adwokat Arkadiusz Krzemiński


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy