Nazwa: Podatkiwspolce.pl
Telefon
Adres - -
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy --
Adres domeny: http://podatkiwspolce.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Na pewno wielu przedsiębiorców zgodzi się ze stwierdzeniem, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga podstawowej znajomości prawa podatkowego. I chociaż większość z nich posiada swoje działy księgowości, to jednak warto, żeby również znali najważniejsze zagadnienia księgowe. Dotyczy to między innymi składania sprawozdań finansowych, które musi robić każde przedsiębiorstwo.

Sprawozdanie finansowe - jak prawidłowo złożyć wniosek?

Każde sprawozdanie finansowe powinno zostać zatwierdzony nie później niż 6 miesięcy od dnia bilansowego. W zależności od rozpoczęcia się roku obrotowego będzie to inna data. Najczęściej firmy kończą rok obrotowy 31 grudnia, ponieważ  jest on równy roku kalendarzowemu. W związku z tym wszystkie sprawozdania muszą zostać zatwierdzone do 30 czerwca następnego roku. Wniosek do KRS z takim sprawozdaniem należy w takim przypadku dostarczyć do 15 lipca. Wszystko zależy od specyfiki danego przedsiębiorstwa, jednak okres 6 miesięcy powinien zostać  zachowany. Termin na złożenie sprawozdania finansowego do KRS dla wszystkich firm jest taki sam, więc należy tego przestrzegać.

Wypełnianie wniosku - krok po kroku

Wbrew pozorom wypełnianie sprawozdania finansowego wcale nie jest takie skomplikowane. Musi być przede wszystkim złożone na specjalnym formularzu KRS-Z30, który można pobrać online ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Rozpoczęcie wypełniania zaczyna się od wpisania danych Sądu, do którego kierowany jest wniosek. Następnie uzupełnia się wszystkie dane spółki, w tym nazwę, NIP i REGON.  Na stronie internetowej podatkiwpolsce.pl można znaleźć szczegółowy poradnik, w którym opisane jest krok po kroku, w jaki sposób należy prawidłowo wypełnić takie sprawozdanie. Trzeba również pamiętać o tym, żeby uiścić opłatę za wypełnienie tego wniosku.Jeśli będzie się przestrzegać poprawności wypełnienia wniosku oraz wskazanych terminów, to nie będzie żadnych problemów.

Zazwyczaj w takich przedsiębiorstwach zajmują się tym działy księgowości, ponieważ osoby tam pracujące najlepiej znają się na przepisach.

 

Opinie o Podatkiwspolce.pl


Sprawozdania finansowe to zmora każdej małej firmy. W większych przedsiębiorstwach są od tego działy księgowe, a małe firemki muszą sobie radzić same, tzn. właściciel firmy sam to musi robić.
By:Karolina
Data:2018-07-12 11:29:14
Ocena: 4

Firmy w okolicy