Nazwa: Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka
Telefon 781 939 654
Adres Szewska 2
Miejscowość Toruń
Kod pocztowy 87-100
Adres domeny: http://www.duracz-zalecka.pl

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Polacy coraz chętniej korzystają z usług kancelarii adwokackich. Powody są różne - ostateczny efekt prowadzi jednak do coraz większej świadomości prawnej i walki o sprawiedliwość w sądzie. Adwokat Izabela Duracz-Załęcka wskazuje jakie sprawy najczęściej poruszane są na przestrzeni ostatnich lat.

Kancelaria adwokacka w Toruniu odnotowuje bardzo duże zainteresowanie prawem rodzinnym. Można śmiało powiedzieć, że jest to tendencja ogólnopolska, wynikająca z częstszego decydowania się na rozwody i wynikających z tej sytuacji komplikacji. W sądzie dochodzi się do kompromisów lub orzeka o winie. Kluczowe działania można podsumować w dwóch punktach:

  • przyznanie opieki nad dzieckiem, ustalenie zasad kontaktu z rodzicami i alimentów na utrzymanie pociechy,
  • podział majątku, zależny od indywidualnej sytuacji, niekiedy obejmuje również podział wspólnie prowadzonej firmy.

Nie tylko rozwody pojawiają się w sądach. Niezwykle rozwojowym i głośnym tematem jest prawo karne i wykroczenia. Czym różnią się te dwie dziedziny? Prawo wykroczeń jest powiązane z prawem karnym, lecz ma mniejszą szkodliwość społeczną i dotyczy spraw o mniejszym naruszeniu moralności. Na pomoc adwokata oskarżeni często decydują się w ostatniej chwili - lepiej jednak zorientować się w swoich możliwościach jak najprędzej. Świadomość kary, która grozi za popełnienie jakiegoś czynu... Może być skutecznym sposobem na powstrzymanie się przed jego dokonaniem.

Klienci chętnie zgłębiają także prawo spadkowe. Czy testament jest wiarygodny i rzeczywiście pochodzi od osoby zmarłej? W jaki sposób podzielić majątek, gdy nie ma jasnej woli zmarłego? Na te i wiele innych pytań odpowiadają sądy. Sprawy spadkowe bywają bardzo skomplikowane i emocjonujące. Nie zawsze chodzi bowiem wyłącznie o zyski. Co, jeżeli w spadku pozostaje dług? Adwokaci muszą dokładnie przyjrzeć się sprawie i zadbać o interes swojego klienta. Na stronie internetowej pod adresem duracz-zalecka.pl opisano dziedziny prawa, jakimi zajmuje się kancelaria. Jeszcze przed poproszeniem o pomoc prawnika można dowiedzieć się więcej na temat prawa i mieć świadomość własnych oczekiwań.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Laura Malinowska
Źródło:
http://www.duracz-zalecka.pl


Opinie o Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy