Nazwa: Dotyk Motyla Sp. z o.o.
Telefon +48784227204
Adres Żwirki i Wigury 30A
Miejscowość Będzin
Kod pocztowy 42-500
Adres domeny: http://www.flyandi.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:


Plany mogą skutecznie zostać pokrzyżowane przez opóźnienie lotu. Nawet w przypadku dużych firm lotniczych nie można być pewnym, że samolot dotrze na czas. Opóźnienia dotyczą również najlepszych. W przypadku niektórych sytuacji pasażerowie mogą dochodzić swoich praw i domagać się odszkodowania. Jeśli musiałeś spędzić kilka dodatkowych godzin na lotnisku i nie wiesz jak dochodzić swoich praw, to przeczytaj poniższe wskazówki.

Opóźnienie lotu rzadko kiedy da się przewidzieć. Linie lotnicze powinny jednak dążyć do tego, by oczekiwanie na samolot  nie było zbyt uciążliwe. W praktyce oznaczać to może zapewnienie picia i jedzenia czy też noclegu. Kiedy to jednak pasażerowie muszą na własną rękę organizować sobie posiłki czy miejsce do spania, to linie lotnicze zobowiązane są do tego, by wynagrodzić to im finansowo.

Nie ulega wątpliwości, że nie powinno dochodzić do takiej sytuacji, jaką jest opóźnienie lotu, a jeśli już to odszkodowanie powinno być wypłacane sprawnie i szybko. Czasem jednak linie lotnicze pochodzą do swoich obowiązków dość lekceważąco i nie chcą wypłacać należnej rekompensaty. Wtedy rzeczywiście zasadnym rozwiązaniem staje się złożenie dokumentów w sądzie. Warto w takiej sytuacji korzystać również z pomocy bardziej doświadczonych osób, które wiedzą, jakie dokumenty należałoby przedstawić, by sprawa zakończyła się pozytywnie dla pasażera.

Nie warto jednak mieć złudzeń, że za każde najmniejsze opóźnienie należy się rekompensata. Jeśli przekracza ono kilka godzin i wynika ono np. z trudnej sytuacji politycznej, strajków, wyjątkowo trudnych warunków atmosferycznych, to żadne dodatkowe pieniądze nie będą wypłacane. W sytuacji, kiedy samolot odlatuje później ze względu na złą organizację pracy, można mieć nadzieję na zwrot poniesionych kosztów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że sprawa w sądzie może się toczyć przez dłuższy czas i konieczne jest, by uzbroić się w cierpliwość.

Na flyandi.pl możesz zapoznać się z ofertą firmy, która pomaga pasażerom linii lotniczych dochodzić swoich praw.

 

Opinie o Dotyk Motyla Sp. z o.o.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy